Hakkımızda; 

 Timurkaynak Hukuk Bürosu; İcra ve İflas Hukuku, ve Özel Hukuk dallarında uzman kadrosu ve teknik donanımı ile her ne kadar
2011 yılında kurulmuş olsa da kurucu avukatlar banka- kurum içi ve dışı avukatlık görevini 2000 yılından beri sürdürmektedir.

Hukuk Büromuz 3 avukat, 14 icra takip memuru, 1 collection ve istihbarattan sorumlu yönetici, 2 collection takım lideri,
4 Back Office ve İstihbarat personeli, 1 raportör, 1 IT uzmanı ve 32 alacak takip uzmanı ile toplam 55 kişi ile müvekkil kurumlara
hizmet vermektedir.

Uluslararası standartlarda uygun hizmet vermekte olan Hukuk Büromuz, ISO belgesi almak için gerekli çalışmaları hızla sürdürmektedir.

Müvekkillerimizin bilgi güvenliği ve hizmetlerimizin kesintisiz ve en etkin şekilde devamlılığı açısından tüm avukatlık ve danışmanlık hizmetlerimiz, mesleki hata ve sorumluluk doğurabilecek işlemlere karşı sigortalıdır. Ofisimiz iki kattan oluşur ve takip tarafı ile collection-istihbarat tarafı birbirinden iş nitelikleri gereğince ayrılmışlardır. Birimler arası koordinasyon takım liderleri tarafından sağlanmaktadır.

Timurkaynak Hukuk Bürosu takım arkadaşları, İşine değer katmanın önemini farkında, uygulanabilir ve hukuki yeniliklere açık, adil, yasalara ve etik kurallara sürekli uyan ve sorumluluklarına önem veren kişilerden oluşur ve sürekli bu yönde eğitim alır.

Müvekkil portföyümüz ağırlıklı olarak; uzman olduğu dallarda, bankalar ve finans kuruluşları ile sektörlerinde öncü şirketlerden oluşmaktadır.

Misyonumuz;

Müvekkilerinin haklarını -yasalar çerçevesinde- en doğru ve iyi şekilde koruyan, hukukun üstünlüğü ve avukatlığın yazılı olan ve olmayan etik kurallarından vazgeçmeyen, yeni yasal düzenlemelerin takip eden ve müvekkillerini bu yönde önceden bilgilendiren, çözüm odaklı hizmet sunan, müvekkillerini her alanda en profesyonel ve en yüksek kalite standartlarında temsil eden, saygı duyan ve duyulan bir hukuk bürosu olmaktır.

 

Vizyonumuz;

Müvekkillerinin yapılan hukuki hizmetten tam anlamıyla memnuniyet duymasını sağlayacak şekilde, sonuç odaklı, yenilikleri ve teknolojiyi takip ederek  görevimizi yerine getirmektir.